Tudatos kommunikáció
és önismeret
Személyiségünk kapcsolatainkban tükröződik igazán. Kapcsolatainkban pedig elkerülhetetlenek a konfliktusok, amelyek életünk természetes velejárói. Mindenki másképp reagál és más stratégiákat alkalmaz ezekben a helyzetekben. A családi mintáink jelentősen befolyásolják a személyes stílusunkat, azonban fontos tudni, hogy a konfliktuskezelés tanulható és alakítható, eszköze, a kommunikáció pedig fejleszthető. Ebben az egyéni programban a konfliktuskezeléshez szükséges kompetenciákat fokozatosan fejlesztjük és gyakoroljuk.
Kinek ajánlom?
▸ Aki konfliktuskezelési nehézségeket tapasztal személyes/munkahelyi kapcsolataiban,
▸ Akinek nehézséget jelent kifejezni az igényeit, gondolatait,
▸ Aki ismétlődő játszmahelyzetekben találja magát
Az egyéni igényekhez igazodva az alábbi témákkal foglalkozunk
1. Személyes konfliktuskezelési stílusod: ismerd meg jellemző viselkedésmintáidat az önértékelő kérdőív és a konzultáció segítségével
2. Érzések és szükségletek megismerése: a vitás helyzetekben milyen érzéseket tapasztalsz és mögöttük valójában milyen igények, szükségletek húzódnak meg?
3. Hiedelmek és driverek: milyen családi üzenetek befolyásolják a reakcióidat? Hogyan vállalták fel, kezelték nevelőid a konfliktusokat?
4. Bevezetés az énállapotok világába: a kapcsolódó fogalmak rövid megbeszélése és szemléltetése
5. Énállapotok és konfliktusok: melyik énállapotod aktiválódik vitás helyzetekben? Sok konfliktus megelőzhető, ha időben felismerjük, melyik énállapotból kommunikálnak velünk, és mi melyikbe „állunk bele”.
6. Játszmahelyzetek tudatosítása és elkerülése: mik azok, és hogyan tudod elkerülni, hogy ne csússz bele a játszmákba?
7. Játszmák helyett tiszta kommunikáció magunkkal és másokkal: az együttérző kommunikációs modell elsajátítása és gyakorlása valós helyzetek alapján
Miben fejlődhetsz?
▸ Önismeret, önreflexió
▸ Érzelmi intelligencia
▸ Konfliktuskezelés
▸ A problématérből való kilépés és a megoldásra fókuszálás
▸ Asszertív és együttérző kommunikáció
Biztonságos és megtartó térben ráláthatsz a valódi érzéseidre, igényeidre, és gyakorolhatod ezek kifejezését. A témával kapcsolatos pszichoedukatív tartalmak mellett a házi feladatok segítségével mélyítheted a konzultáción beszélteket. A helyzetgyakorlatok segítségével pedig javíthatod az együttműködést másokkal, hatékonyabbá teheted kommunikációdat, mely által nőhet az önbecsülésed.
Az ülések számát közösen határozzuk meg a folyamat elején egyeztetjük, heti vagy kétheti rendszerességgel, Egy konzultáció időtartama 55 perc, amely online videóhívásban valósul meg, előre egyeztetett időpontban.
Ha elakadtál és változást szeretnél elérni ezen a területen,
foglald le a számodra megfelelő időpontot, az első konzultációnk díjmentes: